Lyžovanie, bežkovanie, snowboarding, skialpinizmus, ale aj lety balónom si môžete užiť v lyžiarskych strediskách a okolí.

Lyžiarske centrum Jasná ( 29 km )

jasna

Najväčšie lyžiarske stredisko na Slovensku s najlepšími prírodnými podmienkami na lyžovanie a snowboarding. Nachádza sa v nadmorskej výške 900-2024m. Okrem perfektne upravených zjazdoviek rôznych stupňov obtiažnosti tu nájdete aj SNOWPARK upravený pre začiatočníkov aj skúsených lyžiarov. V stredisku sú vhodné podmienky aj pre skialpinistov, freeride a bežecké lyžovanie.

Skipark Ružomberok ( 3 Km )

malino

V stredisku je k dispozícii 12km zjazdových tratí, najdlhšia z nich meria 3900m, prekoná výškový rozdiel 698m a je najdlhšou umelo zasnežovanou zjazdovkou na Slovensku. Vysoké kapacity dopravných zariadení sú zárukou minimálnych čakacích dôb a komfortného lyžovania v najnavštevovanejších dňoch. V celom areály SKI Parku je niekoľko stravovacích zariadení a bufetov, ktoré ponúkajú množstvo rýchleho občerstvenia priamo na svahu. Okrem lyžovania môžete zažiť let balónom, snowtubing a pre snowboardistov je novo vybudovaný Snowboarding Park.

Park Snow Donovaly ( 40 Km )

donovaly

Vynikajúce lyžiarske podmienky s perfektne upravenými traťami na slalom, zjazd, bežky aj snowboarding. Je možné využiť aj požičovňu lyží a snowboardov, pre začiatočníkov je k dispozícii lyžiarska škola. V stredisku je viac ako 11km pravidelne upravovaných lyžiarskych tratí, zo 17 zjazdoviek je viac ako 7km zasnežovaných umelým snehom. Pre milovníkov snowboardu-adrenalínu sú pripravené špičkové terény na freeriding, jumping s množstvom reilov a prekážok.

Menšie regionálne vleky v okolí

Upravené zjazdovky nájdete tiež v menších regionálnych centrách v okolí: Závažná Poruba, Podbreziny, Žiar, Jakubovany.