Turistika

Liptov ponúka široké možnosti túr vďaka vhodnej polohe a mnohostranným prírodným krásam. Návštevníci si môžu vybrať zo širokého spektra rôzne náročných turistických trás. Orientáciu uľahčujú značkované chodníky. Najdôležitejšie diaľkové trasy sú označené červenou farbou. Modrou, zelenou a žltou farbou sú označené chodníky miestneho významu. Všetky značené turistické chodníky vychádzajú z miest, obcí alebo turistických stredísk. Turistické mapy si môžete zakúpiť v informačných centrách, prípadne vám ich na požiadanie požičiame.

Vysokohorská turistika

Vysokohorská turistika

Široká paleta možností výstupov v nádhernom vysokohorskom prostredí, ktorých obtiažnosť prevyšuje náročnosť turistických turistických značkovaných trás, ale neprevyšujú 1. stupeň horolezeckej stupnice. Jednodenné vysokohorské túry podnikané napríklad na Gerlachovský Štít, Lomnický Štít, Vysokú. Túry vyžadujú turistické obutie, náhradné oblečenie, jedlo, pitie na celý deň. Počet osôb na jedného horského sprievodcu je do 5 osôb v skupine. Viacdenné vysokohorské túry – prechody sediel a hrebeňov Vysokých Tatier s možnosťou prenocovania vo vysokohorských chatkách.

Cykloturistika

Cykloturistika

Cyklotrasy na krátke a náročnejšie výlety môžete nájsť na týchto stránkach. Horské alebo trekkingové bicykle si môžete priviesť, alebo prípadne zapožičanie na mieste ubytovania vám pomôžeme zabezpečiť.

Plávanie, kúpanie

Lúčky

Liečivé pramene si môžete užiť v Gino Paradise Bešeňová, Lúčky, Aquapark Tatralandia, Liptovský Ján. Viac informácií o liečivých prameňoch je na tejto stránke, alebo ich získate u nás.

Rybárčenie

Jednodenné a viacdenné povolenky si môžete zakúpiť v okresných mestách Liptovskom Mikuláši, alebo Ružomberku. Nachádzajú sa tu lovné pstruhové, lososové a kaprové revíry.

MO LM
MO RK

Povolenky si môžete prostredníctvom organizácií zakúpiť sami, alebo vám pomôžeme u nás.

Jazda v sedle

Jazda v sedle

Vo voľnej prírode so sprievodcom. Pre deti a menej odvážnych – vedené kone za uzdu. Vhodné pre rodiny s deťmi, ale aj pre športových jazdcov. Potrebné inštrukcie a usmernenie koní zaisťuje inštruktor – jazdec. Kone sú z chovu plemien – malý športový kôň. Potrebujete športové oblečenie a obuv, vhodná je vlastná doprava.